Jak si vybrat vhodnou kosmetiku na psoriázu?

Důležitost výběru správné kosmetiky na lupénku

Výběr správné kosmetiky na lupénku není jen o hledání výrobků, které zakryjí červené, šupinaté skvrny. Jde také o to najít výrobky, které nebudou dráždit vaši pokožku a zhoršovat vaše příznaky. Mnoho kosmetických přípravků obsahuje drsné chemické látky, které mohou pokožku podráždit a vyvolat vzplanutí lupénky. Proto je důležité pečlivě zkontrolovat složení všech kosmetických výrobků před jejich použitím.

Je také důležité si uvědomit, že pokožka každého člověka je jiná. Co funguje u jednoho člověka, nemusí fungovat u jiného. Proto je dobré vyzkoušet nový výrobek na malé ploše pokožky, než jej použijete na větší oblasti. Pokud se objeví zarudnutí, svědění nebo jiné známky podráždění, okamžitě přestaňte výrobek používat.

Při výběru kosmetiky na lupénku je také důležité zvážit texturu a konzistenci výrobku. Krémy, balzámy a masti bývají hydratačnější než pleťové vody a mohou pomoci zklidnit suchou a svědící pokožku. Mohou však být také mastnější a nemusí být vhodné pro použití na obličeji nebo jiných mastných oblastech.

Složky, kterým se v kosmetice na lupénku vyhněte

Pokud jde o výběr kosmetiky na lupénku, existuje několik složek, kterým byste se měli vyhnout. Patří mezi ně alkohol, který může pokožku vysušovat a zhoršovat příznaky lupénky, a vonné látky, které mohou pokožku dráždit a vyvolat její vzplanutí. Mezi další složky, kterým je třeba se vyhnout, patří sulfáty, které mohou zbavit pokožku přirozených olejů, a některé konzervační látky, jako jsou parabeny a formaldehyd, které mohou způsobit podráždění pokožky.

Kromě nich je také důležité vyhnout se kosmetickým přípravkům, které obsahují retinoidy, pokud vám je výslovně nedoporučil lékař. Retinoidy mohou způsobit podráždění kůže a zvýšit citlivost na sluneční záření, což může zhoršit příznaky lupénky.

A konečně, i když může být lákavé používat kosmetiku, která obsahuje exfolianty k odstranění šupinatých skvrn způsobených lupénkou, je třeba ji používat s opatrností. Exfolianty mohou podráždit pokožku a způsobit její vzplanutí, proto je nejlepší používat je střídmě a pouze pod vedením dermatologa.

Tipy pro výběr správných produktů péče o pleť při lupénce

Při výběru přípravků pro péči o pokožku při lupénce je třeba zvážit několik klíčových faktorů. Mezi ně patří např:

  • Složení: Jak již bylo zmíněno, je důležité vyhnout se výrobkům, které obsahují drsné chemické látky, parfémy a další dráždivé látky. Místo toho hledejte výrobky, které obsahují zklidňující a hydratační složky, jako je kyselina hyaluronová, ceramidy, aloe vera a niacinamid.
  • Složení a konzistence: Krémy a masti jsou obvykle hydratačnější než pleťové vody a mohou být obzvláště prospěšné pro osoby se suchou a svědivou pokožkou. Mohou však být také mastnější a nemusí být vhodné pro použití na obličej nebo jiné mastné oblasti.
  • Tvrzení o výrobku: Dávejte si pozor na výrobky, které uvádějí příliš dobrá tvrzení, než aby byla pravdivá, jako například "léčí lupénku" nebo "odstraňuje zarudnutí přes noc". Na lupénku neexistuje žádný lék, a i když některé výrobky mohou pomoci zvládnout příznaky, nejsou zázračným prostředkem.
  • Cena: I když je lákavé si myslet, že dražší výrobky jsou lepší, není to vždy pravda. Mnoho cenově dostupných výrobků obsahuje stejné prospěšné složky jako jejich dražší protějšky, takže se nenechte zmást vysokou cenou.

Pamatujte, že to, co funguje u jednoho člověka, nemusí fungovat u jiného, takže může být nutné použít metodu pokusů a omylů, abyste našli ty správné produkty. Před vyzkoušením nového výrobku vždy proveďte náplasťový test a přestaňte jej používat, pokud se objeví zarudnutí, svědění nebo jiné známky podráždění.

Tipy na líčení pro lidi s lupénkou

Pro mnoho lidí s lupénkou může být líčení účinným nástrojem pro zvýšení sebevědomí a zakrytí červených, šupinatých míst. Je však důležité zvolit správné produkty, aby nedošlo ke zhoršení příznaků. Zde je několik tipů pro používání make-upu při lupénce:

  • Vyberte si hypoalergenní produkty: U těchto výrobků je menší pravděpodobnost, že způsobí podráždění pokožky, a jsou obecně bezpečné pro použití na citlivé pokožce.
  • Používejte podkladovou bázi: Podkladová báze pomáhá vytvořit hladký povrch pro aplikaci make-upu a může pomoci snížit výskyt zarudnutí a olupování.
  • Vyberte si minerální make-up: Minerální make-up je často méně dráždivý než tradiční make-up a může dobře krýt, aniž by ucpával póry.
  • Vyhněte se těžkým podkladovým krémům: Ty mohou ucpávat póry a zhoršovat příznaky lupénky. Místo toho zvolte lehký hydratační podkladový krém nebo tónovaný hydratační krém.
  • Šetrně odstraňujte make-up: Používejte šetrné odličovací přípravky bez vůně a vyhněte se drhnutí nebo drhnutí pokožky, protože to ji může podráždit a vyvolat vzplanutí.

Nezapomeňte, že před vyzkoušením nového produktu je vždy dobré provést náplasťový test a přestat jej používat, pokud se objeví zarudnutí, svědění nebo jiné známky podráždění.

Přírodní možnost léčby

Vyživující balzám DermaFood je navržen pro intenzivní péči o suchou a podrážděnou pokožku, nabízí hlubokou hydrataci a podporuje regeneraci s využitím výhradně přírodních ingrediencí bez chemických přísad a konzervantů. Jeho složení je bezpečné a efektivní pro osoby s ekzémem, atopickým ekzémem a psoriázou, posiluje kožní bariéru a zklidňuje citlivou pokožku. Balzám je vhodný i pro děti.

Závěr

Výběr správné kosmetiky pro léčbu lupénky může být náročný, ale s trochou znalostí a pečlivým výběrem je možné najít výrobky, které vám pomohou zvládnout příznaky a zlepšit vzhled vaší pokožky. Nezapomeňte, že nejde jen o zakrytí červených šupinatých skvrn - jde o výběr produktů, které vaši pokožku zklidní, zmírní zánět a pomohou předcházet vzplanutí.

Vždy hledejte výrobky, které jsou hypoalergenní a neobsahují drsné chemické látky a vůně, a volte ty, které obsahují hydratační složky, jako je kyselina hyaluronová a ceramidy. A nezapomeňte, že klíčová je důslednost - pravidelné používání kvalitního hydratačního krému pomůže udržet vaši pokožku hydratovanou a zdravou, čímž se sníží riziko vzplanutí lupénky.