Co na atopický ekzém u miminka

V tomto článku vám poradíme, co můžete udělat pro zmírnění příznaků atopického ekzému u vašeho dítěte. Existuje několik účinných strategií, které mohou pomoci zvládnout atopický ekzém u dětí.

Co je atopický ekzém?

Atopický ekzém je nejčastějším kožním onemocněním u dětí. Příčiny tohoto onemocnění nejsou zcela jasné, ale zdá se, že hrají roli genetické faktory, stejně jako faktory životního prostředí.

Atopický ekzém se může projevovat různými způsoby, ale nejčastěji se objevuje jako svědivá, suchá a začervenalá kůže. Někdy může vést k výskytu pupínků, které se mohou při škrábání zanítit a způsobit další nepohodlí.

Jak pečovat o pokožku s atopickým ekzémem

Hydratace pokožky

Pravidelná hydratace pokožky je klíčová - používejte speciální dětské hydratační krémy

Vyhněte se dráždivým látkám

Vyhýbejte se agresivním parfémovaným či chemickým produktům

Správná výživa

Je také dobré sledovat stravu vašeho dítěte a vyhýbat se potenciálním alergenům

Správná hygiena

Důležitá je i správná hygiena - omezte koupání a používejte jemné a hypoalergenní přípravky

Pravidelné lékařské kontroly

Pokud máte atopický ekzém, je důležité pravidelně chodit na lékařské kontroly. Lékař vám může pomoci monitorovat průběh onemocnění a upravit léčbu podle potřeby.

Léčba bez kortikoidů

Existují také možnosti léčby ekzému, které nezahrnují použití kortikoidů. Jednou z nich je DermaFood balzám. Tento balzám má čistě přírodní složení a je speciálně formulován tak, aby zklidňoval a vyživoval pokožku, hydratoval a regeneroval podrážděné oblasti a posiloval bariérovou funkci pokožky.

Všechny jeho složky jsou 100% přírodní a neobsahují žádné chemické přísady nebo konzervanty. Tento balzám je ideální pro lidi trpící suchou, citlivou nebo podrážděnou pokožkou, jako je ekzém (včetně atopického ekzému) nebo psoriáza.

Závěr

Léčba atopického ekzému může být náročná, ale správný přístup může významně zmírnit příznaky a zlepšit kvalitu života. Klíčem je pravidelná péče o pokožku, vyhýbání se dráždivým látkám, správná výživa a pravidelné lékařské kontroly.