Co na atopický ekzém

Léčba atopického ekzému

Atopický ekzém je chronické onemocnění s mimořádným vlivem na kvalitu života nemocného dítěte i celé jeho rodiny. Léčba atopického ekzému není jen „užívání léků“, ale celý soubor aktivit. Jak se projevy a průběh atopického ekzému u různých pacientů velmi liší, tak je u každého nemocného potřeba „ušít léčbu na míru“ a stanovit individuální léčebný plán.

Základní principy léčby

Všeobecně je možno „taktiku“ léčby shrnout do čtyř bodů:

  1. Snížit závažné příznaky onemocnění v čase zhoršení „záchrannými léky“ předepsanými lékařem.
  2. Předcházet dalším vzplanutím onemocnění správnou péčí o kůži, sledováním provokačních faktorů a jejich omezením.
  3. Zabezpečit dlouhodobou péči o atopickou pokožku pomocí zvláčňujících (promasťovacích) krémů.
  4. Dlouhodobě příznivě ovlivňovat celkový průběh onemocnění prevencí, režimovými opatřeními, vhodnou životosprávou a systematickou léčbou.

Přírodní možnosti léčby

Atopický ekzém může být léčen i bez kortikosteroidů přírodními prostředky, jako je například balzám DermaFood. Tento balzám má čistě přírodní složení a je speciálně formulován tak, aby uklidňoval a vyživoval pokožku, hydratoval a regeneroval podrážděné oblasti a posiloval bariérovou funkci pokožky. Všechny jeho složky jsou 100% přírodní a neobsahují žádné chemické přísady ani konzervační látky. Tento balzám je ideální pro osoby trpící suchou, citlivou nebo podrážděnou pokožkou, jako je ekzém (dokonce i atopický ekzém) nebo psoriáza.

Závěr

Atopický ekzém je sice chronické onemocnění, ale jeho příznaky lze účinně léčit a kontrolovat. Důležité je pochopit příčiny ekzému, znát jeho příznaky a podstoupit správnou léčbu. Atopický ekzém může být léčen jak konvenčními metodami, tak přírodními prostředky, jako je balzám DermaFood. Tato přírodní léčba může být dobrým řešením pro ty, kteří hledají alternativu k kortikosteroidům.